2015 Yılı Çocuk Romanı Ödülü Basın Duyurusu


Yayınlama: 11 ay önce

Son güncelleme: 9 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika


Gülten Dayıoğlu  Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı  
 
2015 YILI ÇOCUK ROMANI ÖDÜLÜ’NÜ KAZANAN BELLİ OLDU.
 
Çocuk ve Gençlik Edebiyatı alanında ilgiyle izlenen ÇOCUK ROMANI ÖDÜLÜ’NÜ Ördek Ayak adlı romanı ile Koray Avcı Çakman kazanmıştır. Vakfımız, 2007 yılından beri nitelikli çocuk ve gençlik edebiyatı eserlerinin yaygınlaştırılması, Türkçemizi doğru ve yalın kullanan yeni kuşak yazarların yetişmesine katkı sağlamak amacıyla her yıl ödül vermektedir.
 
2015 Yılı Çocuk Romanı Ödülü’ne dil, anlatım, içerik açısından özgün çocuk gerçekliğine uygun, çocuğa göre ve Çocuk Hakları Kültürüyle uyumlu, 9-12 yaş evresi çocuklarının gelişim düzeyini yansıtan, daha önce yayımlanmamış 33 adet eser katılmıştır.
 
Eserler; Behiç Ak, Prof.Dr.Selahattin Dilidüzgün,Asuman Portakal, Prof.Dr.Sedat Sever, Mustafa Ruhi Şirin’den oluşan Seçici Kurul tarafından incelenip değerlendirilmiştir.
 
Ödül Töreni 13 Mayıs 2016 tarihinde Hitit Üniversitesi’nde yapılacak törenle Koray Avcı Çakman’a heykelcik, sertifikası ve 8000 TL tutarında Para Ödülü sunulacaktır.
 
2016 YILI İLKGENÇLİK ROMANI ÖDÜLÜ
Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı, 2016 yılında ‘’İLKGENÇLİK ROMANI’’ dalında Ödül verecektir.
 
Çağdaş Türk Edebiyatı’na çeşitli türsel özellikler içeren özgün kitapların kazandırılması amacıyla düzenlenen bu ödüle katılmak isteyenler, 31 Aralık 2016 tarihine kadar başvurabilirler. Sonuçlar 23 Nisan 2017 tarihinde açıklanacaktır. Ödüle katılmak isteyenler, Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülü Düzenleme Kurulu Sekreterliğine iadeli taahhütlü posta ve benzeri bir yolla başvurabileceklerdir.
 
Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı Sekreterliği
Perihan Sokak. No:4 34381 Şişli İstanbul Tel : +90 0212 240 12 04

Yorumlar

Yorum Yap