Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı Basın Duyurusu


Yayınlama: 9 ay önce

Son güncelleme: 9 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika


Gülten Dayıoğlu
Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı
2014 YILI İLK GENÇLİK ROMANI
ÖDÜLÜ’NÜ KAZANAN BELLİ OLDU.
 
Çocuk ve Gençlik Edebiyatı alanında ilgiyle izlenen 
İlk Gençlik Romanı Ödülü’nü  
Kora ile Kelebek adlı romanı ile Hanzade Servi kazanmıştır.
 
GÜLTEN DAYIOĞLU ÇOCUK VE GENÇLİK EDEBİYATI VAKFI, 2007 yılından beri nitelikli çocuk ve gençlik edebiyatı eserlerinin yaygınlaştırılması, Türkçemizi doğru ve yalın kullanan yeni kuşak yazarların yetişmesine katkı sağlamak amacıyla her yıl ödül vermektedir.
 
2014 Yılı İlk Gençlik Romanı Ödülü’ne dil, anlatım, içerik açısından İlk Gençlik Dönemi gerçekliğine uygunluk koşuluyla, 12 yaş ve üstü okurlara yönelik yazılmış, daha önce yayımlanmamış 13 adet eser katıldı.
 
Eserler; Emin Özdemir, Adnan Binyazar, Prof. Dr. Sedat Sever, Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün ve Yalvaç Ural’dan oluşan Seçici Kurul tarafından incelenip değerlendirilmiştir.
 
Ödül töreni 15 Mayıs 2015 tarihinde Niğde Üniversitesi’nde yapılacaktır. Törende  Hanzade Servi’ye heykelcik ,sertifikası ve ödülü sunulacaktır.
 
2015 YILI ÇOCUK ROMANI DALINDA ÖDÜL
 
Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı, 2015 yılında “Çocuk Romanı” dalında ödül verecektir. 
Çağdaş Türk Çocuk Edebiyatı’na çeşitli türsel özellikler içeren özgün kitapların kazandırılması amacıyla düzenlenen bu ödüle katılmak isteyenler, 31 Aralık 2015 tarihine kadar başvurabilirler. Sonuçlar 23 Nisan 2016 tarihinde açıklanacaktır. 
 
Ödüle katılmak isteyenler, Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülü Düzenleme Kurulu Sekreterliğine iadeli taahhütlü posta ve benzeri bir yolla başvurabilirler.
 
 
Ulaşım Bilgileri
Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı
Perihan Sokak No: 4, 34381 Şişli- İstanbul
Tel: +90 212 230 3714
Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı Basın Duyurusu

Yorumlar

Yorum Yap