Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı İş Birliğinde Ödül Töreni - Hitit Üniversitesi


Yayınlama: 9 ay önce

Son güncelleme: 9 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika


Üniversitemiz ile Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı tarafından 13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 10.00-17.00 arasında Rektörlük Konferans Salonunda tüm gün sürecek bir ödül töreni etkinliği düzenlenecektir.
 
2014 yılında Üniversitemizin davetlisi olarak Çorum’a gelen ve bir söyleşide bulunan Yazar Gülten Dayıoğlu, şehrimizden çok olumlu izlenimlerle ayrılmıştır. Bu sebeple, her yıl farklı bir şehirde ve farklı bir üniversitede yapmakta oldukları Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı Ödül Törenini, 2016 yılında Üniversitemiz ev sahipliğinde Çorum’da gerçekleştireceklerdir.
 
Başta Gülten Dayıoğlu olmak üzere, Adnan Binyazar ve Feyza Hepçilingirler gibi Türk edebiyatının çağdaş yazarlarından geniş bir grubun da katılacağı programda; panel, müzik dinletisi, ödül töreni, “Gülten Dayıoğlu ve Kitaplarındaki Dünya” konulu resim ve kompozisyon yarışmasına katılan öğrencilerin eserlerinin sergilenmesi, çeşitli masal kahramanlarını canlandıran Sungurlu MYO öğrencileri tarafından Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardan gelen öğrencilere Gülten Dayıoğlu’nun kitaplarının okunması gibi bir dizi etkinlik yer alacaktır.
 
Etkinliğe akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz ve tüm Çorum halkı davetlidir.

Yorumlar

Yorum Yap